Pasīvā smēķēšana ir smēķētāja izelpoto tabakas izstrādājumu degšanas dūmu vai degošu tabakas izstrādājumu dūmu ieelpošana. Nesmēķētāji, kuri ieelpo šos dūmus, ir pasīvie smēķētāji. Mēs ne vienmēr varam izmainīt smēķētāja paradumus un apzinīgumu pret apkārtējiem, bet varam ietekmēt savu un savu bērnu atrašanās vietu gan telpā, gan vidē un nekļūt par pasīvajiem smēķētājiem.

Uzņemies atbildību par savu un savu bērnu veselību, sakot “NĒ” pasīvajai smēķēšanai: izvairies no smēķētāja un cigarešu dūmiem, vai palūdz pārtraukt smēķēšanu mājās vai bērna tuvumā uz ielas!

Bērns ir vērtība, kura jāsargā gan ģimenei, gan sabiedrībai kopumā. Bērna tuvumā smēķēšana nav pieļaujama. Ja pie ikvienas valsts un pašvaldības iestādes un pat pie lielveikaliem ir izvietotas norādes, ka tuvāk par 10 metriem no ieejas smēķēt ir aizliegts, tad zini un ievēro – nedrīkst smēķēt arī vismaz 10 metrus no bērna!

Aicinām Tevi aktīvi līdzdarboties, ne tikai izlasot informāciju par pasīvo smēķēšanu, bet paužot savu attieksmi, piemēram, lietojot aizlieguma zīmi – uzlīmi „Uzmanību – bērns! Nesmēķē tuvāk par 10 metriem!”* uz sava bērna ratiņiem, mugursomas u.tml.

uzmanibu-berns

Lai vizuālā aizlieguma zīme runā pati par sevi un pasargā bērnu no cigarešu dūmiem!

*Kampaņas uzlīmes no 7. septembra ir iespējams saņemt mammam.lv birojā (Brīvības iela 40-16, Rīga) un maminuklubs.lv birojā (Vīlandes iela 1-9, Rīga).

 

Kā sevi pasargāt - pasīvā smēķēšana

Uz augšu