Stājas spēkā aizliegums smēķēt citu personu klātbūtnē

Sestdien, 29.novembrī, spēkā stājās likuma grozījumi, kas paredz, ka turpmāk nedrīkstēs smēķēt citu personu klātbūtnē, ja kādam no apkārtējiem pret to būs iebildumi.

Likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu” veikti grozījumi, kas nosaka, stingrus ierobežojumus smēķēšanā publiskās vietās, tostarp ārstniecības iestādēs, sociālās aprūpes un rehabilitācijas vietās un to lietošanā esošajās teritorijās. Ja kādam no apkārtējiem būs iebildumi, tad smēķēt nedrīkstēs. Smēķēšanas aizliegums attieksies arī uz daudzīvokļu namu balkoniem, lodžijām, smēķēšanu pie logiem.

Ikvienam cilvēkam ir tiesības dzīvot tīrā, nepiesārņotā vidē, tādēļ grozījumos uzsvērta nesmēķētāju tiesību prioritāte pār smēķētāju tiesībām, un paplašināta smēķēšanas definīcija, norāda Veselības ministrija. Tāpēc jaunie likuma grozījumi attieksies arī uz elektronisko cigarešu lietotājiem. Tas nozīmē, ka turpmāk kūpināt elektroniskās cigaretes būs aizliegts visur tur, kur aizliegts smēķēt tabakas izstrādājumus.

Līdzīgi kā iegādājoties alkoholu, arī ikvienam tabakas izstrādājumu pircējam, kurš nav sasniedzis 25 gadu vecumu, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments pat tad, ja pārdevējs to nav pieprasījis.