Sabiedrībā zināmi cilvēki piedalās fotoizstādē “Esmu brīvs!”

Ceturtdien, 13.novembrī, tirdzniecības parkā Alfa tiks atklāta fotoizstāde “Esmu brīvs!”, kurā sabiedrībā zināmi cilvēki dalās savā pieredzē, kas viņus ir motivējis atmest smēķēšanu. Fotoizstāde tapusi Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra veidotās kampaņas “Ja smēķē Tu – smēķē Tavs bērns ietvaros” un tās mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz pasīvās smēķēšanas kaitīgumu, it īpaši bērnu klātbūtnē.

Fotoizstādē skatāmi astoņi fotogrāfa Andra Arhomkin veidotie sabiedrībā zināmu cilvēku portreti. Viņi ir pieņēmuši ļoti svarīgu lēmumu – pateikt skaidru “NĒ” cigaretēm. Viņi ir mammas un tēti saviem bērniem, sievas un vīri saviem dzīvesbiedriem un viņi ir brīvi! Brīvi no tabakas! Šis lēmums ir bijis būtisks ne tikai viņu, bet arī viņu līdzcilvēku veselībai, jo kamēr viņi smēķēja, kaitīgajām vielām bija pakļauta visa ģimene.

Fotoizstādē “Esmu brīvs” piedalījušās tādas personības kā modes māksliniece Šeila Vanaga, žurnāla “Vides Vēstis” galvenā redaktore Anitra Tooma, mūziķis Intars Busulis, aktrise Agnese Zeltiņa, LNT žurnāliste Ieva Mārtiņa, Radio SWH dīdžejs un grupas “Labvēlīgais Tips” solists Andris Freidenfelds, žurnālists Ansis Bogustovs un LTV raidījuma “De Facto” redaktore Inga Šņore. Katram no viņiem ir savs, atšķirīgs dzīvesstāsts, bet viņus visus vieno gribasspēks un labais piemērs, ko viņi rāda saviem bērniem un apkārtējiem, atsakoties no tabakas savā dzīvē.

Izstādes atklāšana notiks T/p Alfa, ceturtdien, 13.novembrī, plkst. 14:00, 2.stāvā virs Informācijas centra.

Slimību profilakses un kontroles centra Slimību profilakses nodaļas vadītāja Ilze Straume: “Ar šīs fotoizstādes palīdzību vēlamies vērst pieaugušo un it īpaši vecāku uzmanību uz pasīvās smēķēšanas riskiem bērna veselībai, kā arī likt vecākiem pilnībā izprast un uzņemties atbildību par savu kaitīgo ieradumu sekām. Izstādes varoņi ir vecāki un viņi apzinās, ka viņu veiktās izvēles pagātnē ietekmēja ne tikai viņus. Ceram, ka viņu pieredze un labais piemērs ļaus ikvienam aizdomāties par pasīvās smēķēšanas kaitīgumu.”

T/p Alfa vadītāja Liene Apine: “Manuprāt, pasīvā smēķēšana ir reāls drauds sabiedrības veselībai, jo nesmēķētājiem, kuri ir pakļauti tabakas dūmu ietekmei, ir lielāks risks saslimt ar dažādām elpceļu un sirds slimībām. Ikvienam cilvēkam būtu jāpadomā par to, cik veselīgi būs viņu pēcnācēji, taču tam nepieciešama izpratne par pasīvās smēķēšanas kaitīgo iedarbību, tādēļ esmu gandarīta, ka ar šīs izstādes un Slimību profilakses un kontroles centra palīdzību izglītosim t/p Alfa apmeklētājus!”

 

Foto izstāde T/P Alfa būs apskatāma no 13. novembra līdz 27. novembrim.

 

Plašāka informācija:

Slimību profilakses un kontroles centrs

Komunikācijas nodaļas vadītāja Laura Ševčenko (26537869)