Veselības ministrijā notiks diskusija par pasīvo smēķēšanu: „Ja smēķē Tu – smēķē Tavs bērns!”

Piektdien, 29. augustā, plkst. 12:00 Veselības ministrijā notiks diskusija par pasīvo smēķēšanu un tās radīto kaitējumu bērnuveselībai – „Ja smēķē Tu – smēķē Tavs bērns!”. Diskusijā piedalīsies pediatri, psihologi, Veselības ministrijas (VM) un Slimību un profilakses centra pārstāvji (SPKC), vecāku organizāciju un citu nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai kopīgi diskutētu par šī brīža situāciju, jaunāko pētījumu datiem, par smēķēšanas psiholoģiskajiem aspektiem un pasīvās smēķēšanas radīto ietekmi uz bērnu veselību.

Diskusijā piedalīsies:

  • Solvita Kļaviņa, SPKC Veselības veicināšanas nodaļas vadītāja vietniece;
  • Daiga Grīnberga, SPKC vecākā sabiedrības veselības analītiķe;
  • Renāte Snipe, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu pneimonoloģe;
  • Inga Akmentiņa-Smildziņa, portāla www.mammamuntetiem.lv vadītāja;
  • Madara Nelsone, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas galvenā inspektore;
  • Dace Caica, Psihoterapeite, biedrības “Esi brīvs” valdes priekšsēdētāja.

Diskusiju vadīs Valdis Melderis.

Diskusiju ikviens interesents varēs vērot tiešraidē portālā www.tvnet.lv, SPKC mājas lapā www.spkc.gov.lv un VM mājas lapā www.vm.gov.lv. Ja diskusijas laikā vēlaties uzdot jautājumus speciālistiem, to iespējams izdarīt izmantojot SPKC Twitter kontu @SPKCentrs vai portālu www.dragiem.lv/sveiksunvesels.

Diskusija notiks Veselības ministrijā, Brīvības ielā 72, 3.stāva zālē (309.kabinets), sākums plkst. 12:00.

Diskusija par pasīvo smēķēšanu „Ja smēķē Tu – smēķē Tavs bērns!” notiek Veselības ministrijas un SPKC informatīvo kampaņu pret pasīvo smēķēšanu ietvaros. Ar kampaņu tās veidotāji vēlas likt pieaugušajiem apzināties pasīvās smēķēšanas reālos riskus bērnu veselībai, kliedēt mītus par pasīvo smēķēšanu, kā arī likt vecākiem pilnībā izprast un uzņemties atbildību par savu kaitīgo ieradumu sekām.

Pēc SPKC veiktā Starptautiskā jauniešu smēķēšanas pētījuma datiem, Latvijā 44,6% jeb teju katrs otrais skolēns pēdējās nedēļas laikā savās mājās ir ticis pakļauts pasīvajai smēķēšanai. Savukārt 66,9% skolēnu uzskata, ka ir pakļauti pasīvajai smēķēšanai sabiedriskās vietās.

SPKC atgādina – pasīvā smēķēšana ir smēķētāja izelpotie dūmi un tie dūmi, kas nāk no aizdedzinātas cigaretes, cigāra vai pīpes. Nesmēķētāji, kas ir spiesti ieelpot šos dūmus, ir pasīvie smēķētāji. Jebkura situācija, kad nesmēķētājs pats nesmēķējot ieelpo cigarešu dūmus, ir uzskatāma par pasīvo smēķēšanu.